Útok za útokom – poďme sa držať za ruky

Autor: Emil Sútor | 15.7.2016 o 13:33 | Karma článku: 5,11 | Prečítané:  115x

Znova sa odohrala tragédia a znova počúvame a čítame nič nehovoriace frázy ako, musíme držať spolu, zjednotiť Európu, zmeniť zákony, byť prísnejší atď.Je to však riešenie? Podľa mňa určite nie.

Po každom útoku sa objavia nové opatrenia, ktoré na boj proti terorizmu majú veľmi malý vplyv. Jediné čo sa dosiahne je obmedzenie slobody jednotlivcov. Slušných a bezúhonných ľudí. Každé sprísnenie kontrol, zákonov atď. Veď už sa človek prakticky pohybuje po uliciach v sprievode armády. A ako vidieť, teroristi si vždy nájdu spôsob, ako civilizovaný svet destabilizovať.

Je to vojna, Vojna medzi teroristami a nami ostatnými. Teroristov je málo a kvôli nim sú obmedzované slobody väčšiny. Obmedzenia však zlyhávajú a sú nepostačujúce. Tu už nepomôže zmena zákonov, ani zvyšovanie počtu policajtov či zvyšovanie rozpočtu na protiteroristickú ochranu. Vo vojna sa musí bojovať a tvrdo bojovať. Nič iné ako silný vojenský zákrok proti pár tisíckam teroristov nemôže mať účinok. Nie som za vojnu, nie som za krviprelievanie. Som za pokoj a bezpečnosť. Ale spôsob, akým naše politické elity chcú pokoj a bezpečnosť nastoliť zlyhal. Preto je čas sa pozrieť pravde do očí. Treba ich zničiť vojensky. Ale tvrdo a definitívne.

Môžete namietať, že mnoho útokom sa tajným službám podarilo zabrániť a ani o tom ľudia nemusia vedieť. To ja nespochybňujem. Ale ako všetci vidíme, stačí jeden útok na západnú civilizáciu a sme tam, kde sme boli pred X rokmi.

Nevyzývam národ na vojnu. Len uvádzam spôsob, ktorým podľa mňa môže byť nastolený pokoj. Aj keď za tu najväčšiu daň a tou je vojna. Nie legislatívna, nie slovná ale tvrdá vojna.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák lákal na byty za symbolické ceny

Asi tretinovú zľavu na byt dostal aj bývalý policajný viceprezident. Jeho nástupca platí v hlavnom meste nájomné 30 eur mesačne.

DOMOV

Flašík chce RTVS premeniť na akciovku (Minúta po minúte)

O post šéfa RTVS zabojuje deväť kandidátov.


Už ste čítali?